Wczoraj (tj. 10 października) w CREWŁ Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu odbyło się pierwsze w tym sezonie spotkanie dla osób, które nie lubią nudy i pragną żyć w sposób twórczy. Frekwencja znakomicie dopisała. a tematem mityngu było: „Bonsai – moja pasa”, które poprowadził pan Dariusz Zając – mieszkaniec naszego regionu, który należy do Polskiej Asocjacji Bonsai.

Pan Dariusz zaprezentował nam swoją perełkę – modrzew europejski, który formuje już od ponad 20 lat i prezentuje go z sukcesami na wielu wystawach. Oprócz tego dokładnie wytłumaczył, jak rozpocząć swoją przygodę z miniaturyzowaniem i uprawianiem drzew w niewielkich doniczkach, pokazał różne style formowania bonsai. Niezwykle ważnym punktem była prezentacja potrzebnych materiałów, w tym precyzyjnych narzędzi z metali szlachetnych, które są niezbędne do formowania drzew w bonsai.
Zdecydowanie było to jedno z najciekawszych spotkań przy kawie i ciastku, dzięki któremu wielu słuchaczy postanowiło spróbować sowich sił w sztuce bonsai.
Szczególne podziękowania kierujemy do pana Dariusza za podzielenie się z nami swoją pasją. Gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.
Dziękujemy naszym słuchaczom za tak liczne przybycie i zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się już 14 listopada 2022 r.